Наш полк

Зубрицький Василь Кіндратович

7 мая 2014 18:14
Зубрицький Василь Кіндратович

Зубрицький Василь Кіндратович (06.01.1904 – 11.07.1978)

Народився 06.01.1904 року в селі Топорище Фасівської волості Волинської губернії (тепер Володарсько-Волинський район Житомирської області) в сім’ї селян-бідняків Зубрицького Кіндрата Миколайовича та Зубрицької Любові. До і після революції (до 1920 р.) батьки займались хліборобством. Василь закінчив церковно-приходську школу. Навчався добре. Після смерті батьків від тифу у 1920 році продовжував займатись хліборобством (разом із сестрою Надією). 

22.12.1922 року одружився з Плисак Уляною Андріївною – дівчиною-напівсиротою з багатодітної бідної родини.

1926 рік – народилась донька Галина. 

1928 рік – народилась донька Любов.

З 1927 року по квітень 1930 року працював сільським листоношею при Топорищенському поштовому агентстві.

У квітні 1930 року був обраний головою Топорищанської сільської ради. На цій посаді працював до грудня 1932 року.

З 1933 року по вересень 1934 року працював бригадиром рільничої бригади колгоспу «Перемога» в селі Топорище.

 У вересні 1934 року вступив до Дніпропетровського сільськогосподарського інституту, де навчався до липня 1936 року.

З вересня 1936 року по вересень 1938 року працював учителем Будо-Рижанської початкової школи, що у Вол.-Волинському районі. На протязі цих двох років також навчався заочно на природничо-географічному факультеті в Бердичівському Державному учительському інституті, одержав диплом учителя біології та географії 5-7 класів (незакінчена вища освіта).

Вересень 1938 – вересень 1940 – вчителював у Коритищенській семирічній школі.

З вересня 1940 по 8 липня 1941 викладав географію та природознавство у 5-7 класах Володарськ-Волинської семирічної школи, а також виконував обов’язки завідуючого методичним кабінетом при Вол.-Волинському районному відділі освіти. 

У роки Великої Вітчизняної війни:

•З липня по листопад 1941 року – період евакуації (місто Марієнталь Саратовської області);

•20 листопада 1941 року мобілізований до лав Червоної армії. Був призначений у 378 стрілецький полк помічником командира взводу і перебував на фронті до травня 1942 року;

•17.05.1942 – 10.09.1942 – курсант Приволзької артилерійської школи, отримав звання молодшого сержанта, військову спеціальність обчислювача топографічної служби;

•11.09.1942 – 10.01.1943 – інструктор, командир відділення 4 навчального артилерійського полку;

•15.01.1943 – 09.1943 – фронт, командир топографічного відділення 56 Гарматної артилерійської бригади;

•09.1943 – 02.1944 – командир топографічного відділення 75 артилерійської бригади;

•02.1944 – 02.1945 – командир топографічного відділення 467 легкого Севастопольського арт. полку. Прийнятий у члени ВКПб у квітні 1944 року;

•02.1945 – 08.1945 – секретар політвідділу 26 артилерійської дивізії (польова пошта 28090).

Воював на фронтах:

•Північно-Західний, 26 артдивізія, 178 артполк (район Старої Русси);

•4 Український фронт, 26 артдивізія, 178 артполк (Сталінсько-Запорізька обл., Крим);

•1 Білоруський фронт, 26 артдивізія, 178 артполк (район Осиповичі – Барановичі);

•2 Білоруський фронт, 26 артдивізія, 75 артбригада (Гданськ-Штеттін-Росток).

Демобілізований 05.08.1945 р. на підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 20.06.1945 р.

Нагороджений медаллю «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною», мисливською рушницею (двухстволка, калібр 16).

Поранень та контузій не мав, проте з війни повернувся з хворобами (цинга, ревматизм, виразка шлунка).

Після повернення додому, з 3 жовтня 1945 року по 9 травня 1947 року працював помічником секретаря Володарськ-Волинського РК КПбУ, з 10 травня по серпень 1948 року – інструктором цього ж райкому.

З вересня 1948 року по серпень 1959 року – директор семирічної школи в с. Турчинка. 

З вересня 1959 року по серпень 1964 року – вчитель біології 5-7 класів цієї ж школи. Занесений в Книгу Пошани працівників освіти. Звільнений у зв’язку з виходом на пенсію за віком (пенсія за вислугою призначена із заробітку 80 крб. 85 коп. у розмірі 32 крб. 34 коп. з 20.05.1962 року, а з 29.07.1964 – по старості у розмірі 79 крб., з 24.07.1965 р. чомусь зменшена до72 крб. 41 коп.). Свого житла не було. Тому оселився з дружиною у старшої доньки Галини у Вол.-Волинську.

Проект начат телеканалом "Интер" в марте 2014 года. Партнеры проекта: